islami oteller detaylı bilgileri


İslami Oteller Detaylar

islami oteller hakkında merak ettiğiniz en kapsamlı bilgi ve Türkiye'deki islami otellerin en geniş listesi için islamihotels.com en doğru adres.

İlk olarak 2004 yılında Caprice Palace Hotel'in açılması ile ülkemiz islami oteller ile tanıştı. Caprice muhafazakar otel olarak inşa edilip hizmet vermeye başlayan bir oteldi ve bu o zaman için bir ilkti. bu konsept pek çok kişi tarafından yoğun ilgi gördü. Peki neydi islami otel? kısaca açıklayacak olursak; menüsünde alkollü içecek bulundurmayan, ayrıca odalarına da alkollü içecek alınmayan, erkek ve hanımlar için havuz, plaj, spa, hamam gibi imkanları ayrı ayrı sunan otellere bu ismi verdik. Halkın yoğun ilgisi neticesinde ilk yılında dahi %100'e yakın doluluk oranı ile hem ziyaretçilerini hem de yatırımcısını çok memnun etti islami oteller. Hal böyle olunca diğer yatırımcılarda bu sektöre yöneldiler ve ilerleyen yıllarda sayı giderek artmaya başladı.

Sektörden pay kapmaya çalışan bazı normal otel işletmecileri ilk etapta normal otel statüsündeki otellerindeki alkol kullanımını iptal edip ve bayanlar için mevcut havuzlarından bir tanesini ayırarak sektöre giriş yaptı. Ancak bu oteller Caprice gibi bu amaca yönelik inşa edilmediklerinden bazı şeyler ya ağır aksak gitti ya da tam beklenti karşılanamadı maalesef. Pek çok muhafazakar aile bu durumdan mağdur oldu. Ancak buna rağmen bu konsepte ilgi kesilmedi. Ayrıca bu tip dönüşümler hepten olumsuz da olmadı. Bazı oteller ve tatil köyleri bu dönüşümü çok iyi yaptı. Ayrıca tesislerin artışı ile birlikte tesettür otellerin fiyatları da aşağı yöne doğru inmeye başladı. Bu da tatilcilerin bir nebze olsun yüzünü güldürmeye yetti. O güne kadar inançlarından dolayı hiç tatile çıkamayan dindar aileler artık rahatça ve gönül rahatlığı ile tatile çıkabilir hale gelmişlerdi.

İslami oteller'e olan bu ilgi ve yoğun talep sonucunda sahaya yeni yatırımcılar da giriş yaptılar ve öncellikle Antalya ve Muğla şehirlerimizde çok sayıda yeni otel ve tatil köyü açıldı. Bu alternatif otellerin artık daimi müşterileri oluşmaya başlamış ve kaliteli ve hizmet anlayışı çok üstün oteller de aynı zamanda bu alana ciddi hareketlilik ve potansiyel getirmiştir. Bu aşamadan sonra artık islami otellerin tanımı da daha net bir şekilde yapılabilir hale gelmiştir. İlk zamanlarda olduğu gibi yalnızca bir bayan havuzu alkolsüz menü sunan otel yerine hizmet yelpazesini güncellemiş ve muhafazakar ailelere rahat bir tatil yaptıracak anlayışı iyice oturmuş tesisler açılmıştır. Artık islami oteller deyince erkekler ve hanımlar için ayrı ayrı havuzları olan, ayrı hamam, sauna, spa merkezi, kuaför, ayrı plaj, ayrı güneşlenme alanları sağlayan oteller anlaşılmaktadır. Bunlardan da önemlisi alkolsüz yemek ve yiyecek imkanları sağlayan ve kullanılan malzemelerin helal sertifikalı olmasına özen gösteren tesisler anlaşılmaktadır. Bu otellerde eğlence anlayışı da islami ve ahlaki anlayışa uygun olmaktadır. Müşterilerine namaz kılmaları için uygun ortamlar sağlamaktadırlar.

Bütün bu gelişmeler içinde islamihotels.com olarak 2008 yılında bizde bu sayfayı ilk olarak yayına açtık. O gün bu gündür hizmete açılan tüm muhafazakar otellere sayfamızda yer vermeye başladık. Ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi sayesinde yıllardır aynı anlayış ve amaçla yayın yapmaya devam ediyoruz. Peki amacımız nedir? islamihotels.com'un tek amacı bu oteller hakkında detaylı bilgiyi, yorum ve değerlendirmeleri herhangi bir ticari kaygıya yer vermeksizin tüm muhafazakar ailelere sunmak ve bilgi alışverişini artırmaktır. Bazen tesisler hakkındaki güzel yorumları bazen olumsuz yorumları bu sayfadan yayınladık. Bu sayede sektörün daha iyiye gitmesine bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Sayfamızda binlerce otel resmi ve yine binlerce değerlendirme ve yorumu yayınladık. bu sayede tatilcilere de yol gösterdik, doğru karar vermelerine yardımcı olduk.

muhafazakar oteller ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar ve bilgilere aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

Tüm islami oteller listesi >>

Caprice Wellness&Spa İskele Kuşbakışı Görünümü
Roza Resort Termal Otel Bina Görünümü
Altınoluk Rawda Hotel Denizden İskele ve Otel Görünümü
125
Toplam Otel Sayısı
1585
Toplam Resim Sayısı
6460
Toplam Yorum Sayısı
1205
Günlük Ziyaret Sayısı

Logo islamihotels.com

islami oteller, helal oteller, tesettür oteller, muhafazakar oteller, alkolsüz oteller, aile otelleri

İslami Oteller, Helal Oteller ve Alkolsüz Oteller ile ilgili aradığınız her şey!

  • Türkiye'nin islami oteller rehberi!