islamihotels.com Neden Var? Amacımız Ne?

Türkiye'de İslami Oteller ve islamihotels.com hakkında merak ettiklerinizi bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Ülkemizde son yıllarda artmakta olan ihtiyaç ve gösterilen yoğun alaka nedeni ile İslami Oteller ve İslami Tatil Köyleri'nin sayısı çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Ancak gelinen noktada tesis sayıları ve ağırlanan tatilci rakamları mevcut tesislerin hala ihtiyacı karşılacak kadar çok ve yeterli nitelikte olmadığını göstermektedir.

Kimilerinin alternatif tatil, kimilerinin tesettür tatil, İslami tatil veya helal tatil olarak adlandırdığı bu yeni tatil şekli; aslında daha önce tatil yapmak isteyipte kendine göre uygun barınma imkanı bulamayan ülkemizin ve diğer İslam toplumunun değerli üyelerinin ihtiyaçlarını doğrudan karşılamaktadır. Bu nedenledir ki her geçen gün daha fazla ilgi görmekte, daha hızlı büyümektedir. 2000'li yılların başından bu yana sayıları artarak devam eden bu tesisilere her yıl en az yarım düzine daha yenisi eklenmektedir.

tesislerin herkes tarafından uzlaşılmış tek bir adı bulunmamaktadır. Bu sektör ile ilgilenenler ve tatilciler İslami oteller, tesettür oteller, muhafazakar oteller, helal oteller veya alternatif oteller isimlerini kullanmaktadır.

islamihotels.com 2008 yılından bu yana bu tesislerin tanıtımını yapmaktadır. 2008 yılında kendi yaptığımız bir tatil sonucunda tatil yaptığımız biri İslami otel diğeri İslami tatil köyü olan iki tesis için olumlu olumsuz değerlendirmelerimizi paylaşma isteğimiz ve mevcut web sayfalarının bu konuda çok yetersiz olmasını görmemiz neticesinde kendi sayfamızı yapmaya karar verdik ve geldiğimiz noktada islamihotels.com bu günki olgunluğuna kavuşmuş oldu.

İlk çıkış amacımız yukarıda da belirttiğimiz gibi tesettür oteller ve tesettür tatil köylerinin olumlu olumsuz yönlerini diğer tatilcilerle paylaşarak ve ayrıca yapıcı eleştiriler ile tesis sahiplerine mesajlarımızı iletmek olmuştu. Bu süreçte hem kendi yorumlarımızı hem de siz değerli tatilcilerin İslami otel yorumlarını ve görüşlerinin paylaşıldığı bir portal haline geldik.

Götermiş olduğunuz ilgi sayesinde her geçen sene ziyaretçi sayımız bir miktar daha artmakta ve yapılan değerlendirmeler hem tatilciler tarafından hem de tesis sahipleri tarafından ciddi şekilde takip edilmektedir. Sık sık bu konuda geri dönüşler almaktayız. Geri dönüşleriniz doğrultusunda gelişmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde web sayfamızda yorumlarınız ve geri dönüşleriniz doğrultusunda değişiklikler ve düzenlemeler yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda değerli dönüşlerinizi bekliyoruz.

Özet olarak Türkiye'de yer alan tüm islami, muhafazakar, tesettür tesisler için islamihotels.com'da en güncel bilgi ve yorumları paylaşmaktayız. Amacımız İslami ya da tesettür oteller olarak bilinen bu tesislerin tatilciler tarafından daha iyi tanınması ve muhafazakar tatil yerlerinin daha iyi hizmet vermesi için ziyaretçilerimizin yapıcı yorumlarının paylaşılmasıdır.

Tüm islami oteller listesi >>

Grand Akça Hotel Dış Görünümü
Bera Alanya Hotel Genel Görünümü
Club Hotel Karaburun Dışarıdan Görünüm
77
Toplam Otel Sayısı
593
Toplam Resim Sayısı
6451
Toplam Yorum Sayısı
1020
Günlük Ziyaret Sayısı

Logo islamihotels.com

islami oteller, helal oteller, tesettür oteller, muhafazakar oteller, alkolsüz oteller, aile otelleri

İslami Oteller, Helal Oteller ve Alkolsüz Oteller ile ilgili aradığınız her şey!

  • Türkiye'nin islami oteller rehberi!